Tag-arkiv: Statistik

Rangliste

Har udarbejdet en alletiders bedste liste. Det er en top 10 liste, der medtager de 10 bedste løbere, og deres resultater. Resultatet skal være i et løb, der er anerkendt af IAU, dvs at løbet skal have en Label

50 km
Herre
:

  1. Jesper Faurscou 2:58:31 Herning 12.12 2020
  2. Jesper Andkjær Larsen 3:03:42 Brasov 01.09 2019
  3. Asser Vittrup Nielsen 3:04:32 Brasov 01.09 2019
  4. Mads Kragh 3:07:27 Brasov 01.09 2019
  5. Henrik Madsen 3:09:24 Rodenbach 12.04. 1997 (Split)
  6. Brian Arreeborg Hansen 3:12:34 Oslo 18.02 2017
  7. Henrik Simonsen 3:12:48 København 26.04 2014
  8. Brian Arreborg Hansen 3:16:21 København 25.04 2015
  9. Jesper Lindskov Noer 3:16:57 København 14.04 2012
  10. Henrik Madsen 3:18:13 Neuwittenbech 21.09 1996 (Split)
  11. Jesper Kenn Olsen 3:19:00 Essholbrücken 24.03 2002
  12. Kenneth Munk 3:20:15 København 24.04 2010 (Split)
  13. Per Nilsson 3:23:53 Fredericia 17.06 2006

Kvinder:

1. Helle Blak Petersen 3:44:44 Amstelveen 25.05 2019
2. Louise Skak 3:46:37 Oslo 17.02 2018
3. Louise Skak 3:46:39 Oslo 08.02 2020
4. Helle Blak Petersen 3:48:26 Brasov 01.09 2019
5. Bouchra Lundgren Eriksen 3:48:26 Brasov 01.09 2019
6. Anni Lønstad 3:49:10 Rodenbach 12.04 1997
7. Anni Lønstad 3:49:44 Stein 01.03 1998
8. Anni Lønstad 3:51:08 Zolder 17.02 2001
9. Helle Borup Jehs Nissen 3:51:56 Helsingborg05.07 2018
10.Louise Skak 3:51:58 Brasov 01.09 2019
11.Louise Skak 3:52:57 Oslo 18.02 2017
12.Pia Joan Sørensen 3:56:53 Bramming 19.05 2013
13.Maren Skau 3:57:43 Winschoten 08.09 2007
14.Anni Lønstad 3:59:42 Stein 06.03 2005
15.Louise Skak 4:00.27 Oslo 20.02 2016
16.Anni Lønstad 4:01.03 Stein 12.03 2000
17.Anni Lønstad 4:01:15 Stein 02.03 1997
18.Christina Shifris Aarestrup 4:02:51 Ebershausen08.04 2018
19.Helle Borup Jehs Nissen 4:02:57 Rheine 10.03 2018
20.Maren Skau 4:03:43 Winschoten 10.09 2005
21.Helle Borup Jehs Nissen 4:05:06 Brasov 01.09 2019
22.Anni Lønstad 4:05:55 Stein 11.03 2003
23.Anni Lønstad 4:06:26 Stein 07.03 2004
24.Eva Vrist Brirgerson 4:06:32 Winschoten 10.09 2005
25.Louise Skak 4:06:45 Oslo 15.02 2014
26.Lisbeth Schüt Rasmussen 4:07:30 Amstelveen 25.05 2019

 100 km Mænd

1. Kenneth Munk 6:57:35 København 24.04 2010
2. Jesper Kenn Olsen 6:58:31 Winschoten 09.09 2000
3. Brian Arreborg Hansen 7:12:17 Viborg 22.08 2020
4. Arne Mogensfeldt 7:13:12 Hamm 1987
5. Brian Arreborg Hansen 7:14:21 Stockholm 09.08 2014
6. Mikkel Kleis 7:16:10 Winscoten 14.09 2019
7. Brian Arreborg Hansen 7:16:16 Winschoten 12.09 2015
8. Matthias Jørgensen 7:18:59 Los Akazares 27.11 2016
9. Henrik Madsen 7:19:54 Rodenbach 18.04 1998
10. Brian Arreborg Hansen 7:20:56 Winschoten 09.09 2017
11.Brian Arreborg Hansen 7:21:01 Bramming 24.05 2015
12.Brian Arreborg Hansen 7:22:08 Viborg 17.08 2019
13.Peter Paldan Sørensen 7:23:25 København 24.04 2010
14.Matthias Jørgensen 7:26:37 Winschoten 12.09 2015
15.Jesper Ken Olsen 7:27:04 Chavagnes en Paillers 15.05 1999
16.Matthias Jørgensen 7:29:16 København 25.04 2015
17.Brian Arreborg Hansen 7:33:30 Los Alkazares 27.11 2016
18.Peter Nielsson 7:37:21 Nexø 27.08 2006
19.Ole Karlsen 7:38:21 København 16.04 2011

Peter Paldan Sørensen har løbet 7:04:40 ved EM i 2011. Men af en eller anden grund er den  aldrig blevet anerkendt. Ole Karlsen løb ved samme Mesteskab 7:24:28

Kvinder:
1. Anni Lønstad 7:53:15 Rodenbach 16.04 1994
2. Bouchra Lundgren Eriksen 7:55:33 Viborg 22.08 2020
3. Anni Lønstad 8:08:22 Neuwittenbeck 16.10 1993
4. Anni Lønstad 8:19:16 Rodenbach 12.04 1997
5. Pia Joan sørensen 8:19:58 København 26.04 2014
6. Pia Joan Sørensen 8:29:01 Bramming 19.05 2013
7. Maren Skau 8:33:43 Winschoten 08.09 2007
8. Pia Joan Sørensen 8:34:08 København 20.04 2013
9. Pia Joan Sørensen 8:34:10 Doha 22.11 2014
10.Anni Lønstad 8:36:58 Geldrop 17.08 1996
11.Pia Joan Sørensen 8:45:47 Grakavescak08.09 2018
12.Anni Lønstad 8:46:59 Bruhl 09.07 1995
13.Christina Aarestrup Shifris 8:47:36 Viborg 12.08 2017
14.Helle Bolrup jehs Nissen 8:49:07 Grakavescak08.09 2018
15.Anni Lønstad 8:51:36 Winschoten 12.09 1992
16.Katja walter Bjerre 8:54:44 Viborg 22.08 2020
17.Lise Friis 8:55:45 Helsingborg05.07 2018
18.Majbritt Skovgaard Sørensen 8:55:54 København 20.04 2013
19.Eva Vrist Birgerson 8:59:12 Winschoten 10.09 2005

 

100 Miles

Herre:

1. Kim Klitgaard Sørensen 13:34:48 Nykøbing Mors 13.09 2015
2. Jesper Svendsen 13:54:42 Nykøbing Mors 11.09 2016
3. Kim Hansen 14:12:00 Nykøbing Mors 14.09 2014
4. Kim Klitgaard Sørensen 14:43:04 Espoo 26.02 2017 Split
5. Morten Thye 14:46:45 Nykøbing Mors 08.09 2019
6. Bruno Batsberg 14:48:09 Nykøbing Mors 10.09 2017
7. Frederik Lassen 14:49:45 Nykøbing Mors 15.09 2013
8. Carsten Eriksen 14:54:51 Nykøbing Mors 11.09 2011
9. Rasmus Rasmussen 14:59:32 Nykøbing Mors 06.09 2020
10.Lars Christoffersen 15:07:35 Nykøbing Mors 09.09 2012
11.Kim Hansen 15:16:03 Nykøbing Mors 15.09 2013
12.Kim Klitgaard Sørensen 15:16:53 Nykøbing Mors 14.09 2014
13.Frederik Lassen 15:19:23 Nykøbing Mors 20.09 2009
14.Jacob Justesen 15:19:35 Nykøbing Mors 06.09 2020

Kvinder

1. Stine Rex 15:07:07 Timisoara 27.05 2018 Spli
2. Stine Rex 15:28:05 Nykøbing Mors 09.09 2018
3. Katja Walther Bjerre 17:10:39 Nykøbing Mors 06.09 2020
4. Lisbeth Billeskov Hansen 17:35:22 Nykøbing Mors 10.09 2017
5. Lone Friis 18:23:23 Nykøbing Mors 06.09 2020
6. Anne Marie Rossen 18:23:55 Nykøbing Mors 13.09 2015
7. Linda Kempel 18:51:06 Nykøbing Mors 11.09 2016
8. Anne-Dorthe Mahato 19:00:27 Nykøbing Mors 11.09 2011
9. Anne Marie Rossen 19:06:11 Nykøbing Mors 14.09 2014
10.Bente Dinesen 19:17:29 Nykøbing Mors 06.09 2020
11.Anne-Dorthe Mahato 19:33:29 Nykøbing Mors 12.09 2010
12.Mette Normind Pilgaard 19:36:27 Nykøbing Mors 11.09 2011
13.Annete Fredskov Jensen 19:51:54 Nykøbing Mors 10.09 2017

6 timer.

Herre

1. Brian Arreborg Hansen 87.153 km Albertslund 25.10 2014
2. Kenneth Munk 86.740 km Albertslund 24.04 2010 (Opnået i 100 Km løb)
3 .Brian Arreborg Hansen 86.277 km Barcelona 15.12 2019
4. Brian Arreborg Hansen 84.230 km Barcelona 16.12 2017
5. Brian Arreborg Hansen 82.951 km Vallensbæk 03.10 2020
7. Mikkel Kleis 82.817 km Grenaa 21.11 2015
8. Kenneth Munk 82,420 Albertslund 24.10 2009
9. Brian Arreborg Hansen 82.221 km Albertslund 27.10 2018
10.Brian Arreborg Hansen 81.402 km Albertslund 29.10 2016
11.Matthias Jørgensen 81.312 km Rheine 10.03. 2018
12.Klaus Hagensen 81.170 km Grenaa 15.11 2014
13.Ole Karlsen 80,499 Grenå 22.11 2008
14.Ole Karlsen 80.403 Albertslund 29.10 2011
15Ole Stougaard 80.255 Albertslund 2010
16.Ole Karlsen 80.114 Grenå 19.11 2011
17.Frederik Lassen 79.991 Grenaa 20.11 2011
18.Poul Petersen 79,950 Grenå 21.11 2009
19.Peter Paldan Sørensen 79,949 Bornholm 24.05 2009

Kvinder:

1. Anni Lønstad 76.708 km Zolder 28.03 1998
2. Anni Lønstad 76.344 km Stein 01.03 1998
3. Anni Lønstad 76.268 km Gistel 01.05 1998
4. Bouchra Lundgren Eriksen 75.403 km Kokola 18.05 2019
5. Lise Friis 75.006 km Barcelona15.12 2019
6. Anni Lønstad 74.966 km Stein 02.03 1997
7. Pia Joan Sørensen 74.627 km Albertslund29.10 2016
8. Louise Skak 73.785 km Grenaa 18.11 2017
9. Helle Borup Jehs Nissen 73.780 km Rheine 10.03 2018
10.Bouchra Lundgren Eriksen 73.593 km Grenaa 18.11 2017
11.Helle Blak Petersen 73.083 km Vallensbæk 03.10 2020
12.Lise Friis 72.964 km Vallensbæk 03.10 2020
13.Anni Lønstad 72.876 km Stein 12.03 2000
14.Louise Skak 72.729 km Grenaa 21.11 2015
15. Maren Skau 72.610 km Grenaa 24.11 2008
12.Christina Aarestrup Shifris 72.545 km Grenaa 19.11 2016
13.Anni Lønstad 72.441 km Stein 06.03 2005
14.Helga Bang 72.420 km Aalborg 28.08 2011

12 timer
Herre

1. Matthias Jørgensen 145.234 km Sæby 29.05 2016
2. Kim Klitgaard Sørensen 143.382 km Sæby 03.06 207
3. Kim Rasmussen 137.169 km Oslo 10.12 2006
4. Kim Klitgaard Sørensen 133,783 km Tapiola 25.02 2017 Split
5. Søren Raarup 132.923 km Brno 24.10 2004 Split
6. Henrik Westerlin 132.687 km Albi 22.10 2016 Split
7. Henrik Westerlin 132.402 km Jessheim 27.07 2014
8. Kim Klitgaard Sørensen 130.472 km Albi 22.10 2016 Splti
9. Kim Hansen 129.369 km Albi 22.10 2016 Split
10.Bruno Batsberg 129.369 km Albi 22.10 2016 Split
11.Jesper Ken Olsen 129.351 km Lohja 22.02 2004
12.Martin Jensen 129.143 km Sæby 30.05 2015
13.Charley Prødel 128.614 km Oslo 06.12 2008

Kvinder:
1. Anni Lønstad 134.378 km Geldrop 17.08 1996
2. Pia Joan Sørensen 133.332 km Sæby 03.06 2017
3. Stine Rex 126.838 km Albi 26.10 2019 Split
4. Anni Lønstad 126.140 km Brühl 09.07 1995
5. Anne-Marie Geisler Andersen 122.733 km Albi 26.10 2019 Split
6. Sidsel Petersen 120.783 km Grenaa 13.09 2013
7. Diana Kämpe 116.371 km Basel 19.05 2019
8. Jane Skov Olsen 116.103 km Sæby 03.06 2017
9. Mette Normind Pilegaard 112.577 km Brno 24.10 2004 Split
10. Linda Kempel 111.272 km Sæby 02.06 2018
11. Stine Rex 110.000 km Athen 11.01 2020 Split
12. Anne-Marie Rossen 109.461 km Albi 22.10 2016 Split
13 Diana Kämpe 109.461 km Albi 22.10 2016 Split

24 Timer
Herre
1. Kim Hansen 257.753 Torino 12.04 2015
2. Bruno Batsberg 254,503 Belfast02.07 2017
3. Kim Klitgaard Sørensen 249,254 Espoo 26.02 2017
4. Kim Klitgaard Sørensen 246.793 Sæby 31.05 2015
5. Alex Henriksen Køge 245,577 Apeldoorn 21.05 2004
6. Kim Klitgaard Sørensen 243.992 Albi 22.10 2016
7. Kim Hansen 241.657 Rønne 24.05 2014
8. Lars Christoffersen 239,136 Brno 24.10 2004
9. Henrik Westerlin 238.148 Albi 22.10 2016
10.Bruno Batsberg 235.729 Albi 22.10 2016
11.Bruno Batsberg 234,443 Sæby 31.05 2015
12.Kim Hansen 233.362 Sæby 02.06 2019
13.Brian Larsen 231,770 Oslo 08.12 2007
14.Ole Karlsen 231.339 Rønne 10.06 2012
15.Jan Michael Andersen 230,919 San Giovanni 23.09 2006

Kvinder

1. Stine Rex 243.749 km Albi 27.10 2019 2018
2. Stine Rex 241.921 km Timisoaro 27.05 2018
3. Anne Marie Geisler Andersen 233,,051 Belfast 02.07 2017
4. Anne Marie Geisler Andersen 225,724 Albi 22.10 2016
5. Anne Marie Geisler Andersen 219 km Kladno 26.07 2014
6. Anni Lønstad 217,75 Basel 07.05 1995
7. Maibritt Skovgaard 214.179 Grenaa 15.09 2013
8. Karen Marie Brøgger 213,427 Taipei,Taiwan 24.02 2006
9. Stine Rex 211.000 km Athen 11.01 2020
10. Anne Marie Geisler Andersen 209.300 Katowice 09.09 2012
11. Stine Rex 208.971 Sæby 31.05 2015
12. Anne Dorte Mahato 207.648 Rønne 19.06 2011
13. Diana Kämpe 206.420 Espoo 28.02 2016
14. Anne Marie Rossen 205,194 19.06 2011 Bornholm
15. Mette Pilgaard 203.665 Rønne 23.05 2008
16. Anne Marie Rossen 203,296 Sæby 31.05 2015
17. Mette Pilgaard 202,995 Brno 23.10 2004
18. Anne Marie Geisler Andersen 202.216 Vallensbæk
20.Anne Marie Geisler Andersen 200,208 Bornholm Juni 2010

48 Timer
Herre
1. Lars Christoffersen 372,963 km Surgeres 03.05. 2010
2. Lars Christoffersen 366,271 km Bornholm 25.05 2008
3. Jesper Kenn  Olsen 332,653 km Surgeres 14.05 2006
4. Per K. Pedersen 332,050 km Bornholm 25.05 2008
5. Lars Christoffersen 326.011 km Skövde 26.08 2012
6. Lars Christoffersen 316.011 km Bornholm 10.06 2012
7. Michael Mørk 308,850 km Bornholm 25.05 2008
8. Jesper Kenn Olsen 306.000 km Cairo 09.01 2009 (Uofficiel)
9. Rene V. Hansen 303.714 km Kladno 02.08 2015
10 Rene V. Hansen 300.000 km Kladno 28.07 2013
11. Søren Raarup 295,895 km km Skövde 29.08 2010
12 Rene V. Hansen 293.839 km Skövde 26.08 2012
13. Per Brølling 289.064 km Bornholm 10.06 2012
14. Rene V. Hansen 284,200 km Bornholm 23.maj 2008
15. Keld Møller Jørgensen 277.608 km Bornholm 19.06 2010
16. Lars Mose 276.251 km Oslo 22.11 2015
17. Jan  Sørensen 274.455 km Bornholm 24.09 2009

Damer:
1. Stine Rex 383,688 km Faarup 2020
2. Stine Rex 335.771 km Fort Lauderdale 18.11 2018
3. Mette Normind Pilgaard 327.225 km Surgeres 14.05 2006
4. Mette Normind Pilgaard 306.113 km Surgeres 13.05 2007
5. Stine Rex 276.000 km Athen 12.01 2020
6. Tina Kristiansen 273.161 km Rønne 24.05 2009
7. Tina Andersen 271.558 km Belatonfüred 11.05 2019 Split
8. Diana Kämpe 267.311 km Belatonfüred 06.05 2016 Split
9. Caroline Astrup 262.592 km Rønne 25.08 2008
10. Berit jessen 228.796 km Oslo 20.11 2016
11. Gurli Hansen 226.980 km Rønne 24.05 2009

6 Dagesløb
Herre

  1. Lars Christoffersen 853,37 Göteborg,  05.09 2009
  2. Lars Christoffersen 791,520 Bornholm  19.06 2010
  3. Jesper Kenn Olsen 780,359 Antibes  16.06 2007
  4. Jesper  Kenn Olsen 756,300 Colac  2.11 2004
  5. Per Brølling 721,970 Göteborg,  05.09 2009
  6. Jesper  Kenn Olsen 712,536 Icarus Ultrafest 16.11 2014
  7. Rene Vang Hansen 702,059 EMU Belaton 10.05 2016
  8. Søren Raarup 685,580 New York 25.04 2016
  9. Jesper Kenn Olsen 685 Johannesburg 05.04 2008
  10. Søren Raarup 669,760 19.03 2016 Athen 2016
  11. Søren Raarup 667.902 Antibes 09.06 2011
  12. Kim Rasmussen 661,986 Mexico 22.04 2004
  13. Rene V.Hansen 658,392 Bornholm  19. 06 2010
  14. Jesper Olsen 643.737 New York 28.04 2012
  15. Lars Christoffersen 635.690 New York 24.04 2011
  16. Steen Michelsen 627,465 Bornholm 19.06 2010
  17. Ole Albertsen 614,438 Bornholm  19.06 2010
  18. Rene V. Hansen 604,44 Göteborg,  05.09 2009
  19. Henrik Aarup Svendsen Icaros Ultrafest  602.623 14.11 2016
  20. Christian Friman 600,624 Bornholm  19.06 2010

 Kvinder

  1. Tina  Andersen741.112 Belatonfüred  10.05 2017
  2. Tina Andersen705.161 Belatonfüred  15.05 2019
  3. Tina Andersen 680,682    Icarus Ultrafest 14.11 2016
  4. Diana Kämpe 613,563  Belatonfüred 04.05 2016
  5. Berit Jessen602.489  Belatonfüred 09.05 2018
  6. May-Britt Hansen 588,560 Göteborg 30 Aug 2009 nr 4
  7. Diana Kämpe462.034 Belatonfüred 09.05 2018

10 Dages løb

  1. Søren Raarup New York 29.04 2016 1115.275 km
    2 Jesper Kenn Olsen New York 19.04 2017 1009.058 km

Top løbere 24 timersløb


>

Mænd
Kvinder
Yannis Kouros 303,306 Adelaide 1997
Yoshikazu Hara 285,366 Soochow 2014
Denis Zhalybin 280,282 Sct Petersborg 2006
Aleksandr Sorokin 279,972 Albi 2019
Mike Morton 277,543 Katowice 2012
Tamas Bodis 276,221 Albi 2019
Wolfgang Schwerk 276,209 Köln 1987
Antoliy Kruglikov 275,982 Podolsk 1985
Ryoichi Sekiya 275,684 Taipei 2007
Nikolai Safin 275,576 Podolsk 1993
Oliver Leblond 275,485 Albi 2019
Bernard Gaudin 274,715 Niort 1982
David Dowdle274,480 Blackbridge 1982
Hans Martin Erdmann 274,119 Köln 1987
Valmir Nunes 273,828 Soochow 2003
Shingo Inou 273,708 Brive 2010
Ivan Lopes Penalba 273,674 Stadtoltendorf 2018
Jean Gilles Boussiquet> 272,624 Lausanne 1981
Edouard Kilov 272,619 Podolsk 1995
Erik Clavery 272,217 Albi 2019
Masayuki Otaki 271,750 Soochow 2004
Yoshihiko Ishikawa 270,870 Belfast 2017
Lubomir Hrmo 270,339 S.G.I Lupatoto 2001
Paul Beckers 270,087 Uden 2003
Camille Herron 270,116 Albi 2019
Patrycja Bereznowska 259,991 Belfast 2017
Courtney Dauwalter 256.405 Soochow 2017
Mami Kudo 255,303 Soochow 2011
Nele Alder-Baerens 254.288 Albi 2019
Radka Churanova 251.498 Kladno 2018
Aleksandra Niwinska 251.078 Belfast 2017
Maria Jansson 250.647 Albi 2016
Katalin Nagy 250.622 Belfast 2017
Edith Berces 250.106 Lipototo 2002
Gina Slaby 248.276 Belfast 2017
Elizabeth Hawker 247.076 Angelseye 2011
Pam Smith 246.289 Albi 2019
Sabrina Little 244.669 Steenbergen 2013
Michaela Dimitriadu 244.232 Katowice 2012
Stine Rex 243.749 Albi 249
Sigrid Lomsky 243.657 Basel 1993
Anne-Cecelie Fontaine 243.644 Bergamo 2008
Mikie Sakane Tokyo 243,381 2012
“Irena Reutovich 242.624 Moskva 1998
Aiko Kanematsu 242,440 Albi 2019
Lyudmila Kalinina 242.228 Worschach 2005
Sumie Inagaki 241.426 Espoo 2010
Shang Yin 241.334 Taipei 2016
Malgorzata Pazda-Pozorska 240.697 Timisoara 2018
Stephanie Gicquel 240.628 Albi 2019
Constance Gardner 240.385 Katowice 2012
Eleanor Adams Robinson 240.169Melbourne 1989

Danske Rekorder

Her er en liste med danske rekorder for hver aldergruppe. Listen er uofficiel, og der kan forekomme fejl eller mangler. Finder I nogen vil jeg gerne ha’ det at vide, så jeg kan rette eller tilføje

50 km kvinder

Bedste Notering Helle Blak Pedersen 3:44:44 Amstelveen 2019

23 Maren Skau 3:57:43 Split Winschoten 2007
35 Louise Skak 4:06:45 Oslo 2014
40 Helle Blak Pedersen 3;44;44 Amstelveen 2019
45 Anni Lønstad 3:51:08 Zolder 2001
50 Anni Lønstad 3:59:42 Stein 2005
55 Anni Joan Andersen 5:26:53 Fredericia 2007

50 km Mænd

Bedste Notering Jesper Andkjær Larsen 3:03:42 Brasov 2019

23 Asser Vittrup Nielsen 3:04:32 Brasov 2019
35 Per Nilsson 3:23:53 Fredericia 2006
40 Jesper Andkjær Larsen 3:04:32 Brasov 2019
45 Michael Clausen 3:26:04 Oslo 2017
50 Jens Buch 3:47:29 København 2011
55 Alex Henriksen 3:46:43 Split Yubetsu 2005
60 Alex Henriksen 3:55:44 København 2012
65 Alex Henriksen 4:20:52 København 2015

100 Miles Kvinder

Bedste Notering Stine Rex 15:07:07 Split Timisoara 2018

23 Sidsel Pedersen 21:51:35 Split London 2015
35 Stine Rex 15:07:07 Split Timisoara 2015
40 Anne-Marie Rossen 18:22:55 Nykøbing Mors 2015
45 Connie Lundegaard Sørensen 2:09:33 Nykøbing Mors 2017
50 Mette Pilgaard 19:36:27 Nykøbing Mors 2011
65 Inger Nielsen 24:52:57 Nykøbing Mors 2014

100 Miles Mænd

Bedste Notering Kim Klitgaard 13:34:48 Nykøbing Mors 2015
23 Kim Klitgaard 13:34:48 Nykøbing Mors 2015
35 Jesper Svendsen 13:54:42 Nykøbing Mors 2016
40 Bruno Batsberg 14:48:09 Nykøbing Mors 2017

45 Morten Thye 14:46:45 Nykøbing Mors 2019
50 Michael Clausen 16:17:14 Split Oslo 2018
55 Keld Møller Jørgensen 17:54:42 Nykøbing Mors 2017
60 Jesper Halding 24:21:46 Nykøbing Mors2018


100 km Kvinder


Bedste Notering: Anni Lønstad 7:53:15 Rodenbach 1994


25 Maren Skau 8:33:43 Winschooten 2007
35 Anni Lønstad 8:51:36 Winschooten 1992
40 Anni Lønstad 7:53:15 Rodenbach 1994
45 Pia Joan Sørensen 8:19:58 København 2014
50 Pia Joan Sørensen 8:45:47 Grkavescak 2018
55 Bente Morild 11:37:24 Viborg 2017


100 Km Mænd


Bedste Notering: Kenneth Munk 6:57:35 København 2010


25 Kenneth Munk 6:57:35 København 2010
35 Mikkel Kleis 7:16:10 Winschooten 2019
40 Ole karlsen 7:43:31 Odense 2009
45 Ole Karlsen 7:38:31 København 2011
50 Poul Pedersen 8:00:39 Viborg 2019
55 Alex Henriksen 7:55:56 Yubetsu 2005
60 Jørgen Hansen 10:39:53 København 2013
65 Jense Nyrup Noe 11:59:25 Jægerspris 2005
70 Svend Tøttrup 11:22:00 Bramming 2011

6 timersløb kvinder

Bedste Notering: Anni Lønstad 76.608 Zolder 1998


23 Maren Skau 72.610 Grenå 2008
35 Louise Skak 70.205 Grenå 2015
40 Anni Lønstad 76.608 Zolder 1998
45 Pia Joan Sørensen 74.627 Albertslund 2016
50 Anni Lønstad 72.441 Stein 2005
55 Birthe Irene Groos 52.754 Grenå 2015
60 Kirsten Espersen 60.466 Rønne 2010
65 Inger Nielsen 53125 Grenå 2016
70 Inger Nielsen 48.548 Grenå 2018


6 timer Mænd


Bedste Notering: Brian Arreborg Hansen 87.158 km Albertslund 2014


23 Brian Arreborg Hansen 87.158 km Albertslund 2014
35 Mikkel Kleis 82.817 km Grenå 2015
40 Ole Karlsen 80.499 km Grenå 2008
45 Ole Karlsen 80.403 km Albertslund 2011
50 Jens Buch 76,245 km Grenå 2011
55 Alex Henriksen 74.599 km Brno 2004
60 Alex Henriksen 70.737 km Albertslund 2009
65 Jørgen Hansen 59.725 km Grenå 2016
70 Knud Erik Olesen 56.763 km Grenå 2016


12 Timer Kvinder


Bedste Notering:Anni Lønstad 134.378 km Geldrup 1996

23 Sidsel Petersen 120.783 Grenå 2013
35 AnneMarie Geissler Andersen 122.733 km (Split) Albi 2016
40 Anni Lønstad 134.378 km Geldrup 2016
45 Pia Joan Sørensen 133.332 km Sæby 2017
50 Mette Pilgaard 101.822 km Split Steenbergen 2013
55 Mette Pilgaard 103.358 km Sæby 2016


12 Timer Mænd
Bedste Notering Matthias Jørgensen 145.234 km Sæby 2016


23 Matthias Jørgensen 145.234 km km Sæby 2016
35 Kim Rasmussen 137.169 km Oslo 2006
40 Henrik Westerlin 132.687 km Split Albi 2016
45 Johnny Visholm 126.333 km Sæby 2019
50 Michael Clausen 124.488 km Split Oslo 2018
55 Alex Henriksen 126.141 km Split Brno 2004
60 Tage Rasmussen 95.711 km Split Arhus 2011
65 Erling Maagard Christensen 66.696 km Split Espoo 2017


Kvinder 24 Timer


Bedste Notering Stine Rex 241.921 km Timisoara 2018


23 Anne Marie Geisler Andersen 219.000 km Kladno 2014
35 Stine Rex 241.921 km Timisoara 2018
40 Anni Lønstad 217.750 km Basel 1995
45 Mette Pilgaard 203.665 km Rønne 2008
50 Mette Pilgaard 192.704 km Steenbergen 2013
55 Jette Jensen 158.172 km Rønne 2007


24 Timer Mænd


Bedste Notering Kim Hansen 257.753 km Turin 2015
23 Kim Klitgaard 249.254 km Espoo 2017
35 Kim Hansen 241..657 km Bornholm 2014
40 Kim Hansen 257.753 km Torino 2015
45 Ole Karlsen 231.258 Rønne 2012
50 Alex Henriksen 245.577 Apeldooren 2004
55 Per Brølling 205.003 Grenå 2013
60 Jan Glifberg 176.974 Sæby 2015
65 Alex Henriksen 129.135 Sæby 2013


48 Timer Kvinder


Bedste Notering: Stine Rex 335.741 km Fort Lauderdale 2018


23 Caroline Aistrup 262. 592 km Rønne 2008
35 Stine Rex 335.741 km Fort Lauderdale 2018
40 Tina Kristiansen 273.161 km Rønne 2009
45 Mette Pilegaard 327.225 km Surgeres 2006


48 Timer Mænd:


Bedste Notering: Lars Christoffersen 372.963 km Lars Chrisstoffersen Surgeres 2010


23 Jesper Olsen 332.563 km Surgeres 2006
35 Lars Christoffersen 372.963 km Surgeres 2010
40 Lars Christoffersen 326.011 km Rønne 2012
45 Rene Vang Hansen 284.200 km Rønne 2008
50 Rene Vang Hansen 303.714 km Kladno 2015
55 Per Kleis Pedersen 332.050 km Rønne 2008

6 Dages løb Kvinder


Bedste Notering: Tina Andersen 741.112 km Belatonfüred 2017


40 Tina Andersen 741.112 km Belatonfüred 2017
45 Maj-Britt Hansen 588.560 km Göteborg 2009


6 Dages løb Mænd:


Bedste Notering. Lars Christoffersen 853.370 km Göteborg 2009


23 Jesper Olsen 756.380 km Colac 2004
35 Lars Christoffersen 853.370 km Göteborg 2009
40 Jesper Olsen 712.536 Fort Lauderdale 2014
45 Søren Raarup 685.580 km Split New York 2016
50 Per Brølling 721.970 km Göteborg 2009
55 Rene Vang Hansen 280.826 km Belatonfüred 2019

Alletiders liste 24 timers løb pr 2018

Danskere over 200 km:
Liste over danskere, der har løbet over 200 km i et 24 timers løb
Kim Hansen 257.753 Torino 2015
Bruno Batsberg   254,503 Belfast 2017
Kim Klitgaard Sørensen   249,254 Espoo 2017
Kim Klitgaard Sørensen 246.793 Sæby 2015
Alex Henriksen Køge 245,577 Apeldoorn, Holland 21.maj 2004
Kim Klitgaard Sørensen 243.992 Albi 2016
Kim Hansen 241.657 Rønne 24.5 2014 Nr 1 DM Nr 1
Lars Christoffersen 239,136 Brno, Czekiet 23.okt 2004VM 8, EM 6
Henrik Westerlin 238.148 Albi 2016
Bruno Batsberg 235.729 Albi 2016
Bruno Batsberg 234,443 Sæby 2015
Brian Larsen 231,770 Oslo, Norge 8.dec. 2007 Nr. 2
Ole Karlsen  231.339 Bornholm 10.06 2012
Jan Michael Andersen 230,919 San Giovanni L,ITA 23.sep 2006 EM 5
Lars Christoffersen230,340 Bornholm 23 Maj 2009 Nr 1 (Dansk Mester)
Jens Ole Nielsen 229.6  12,08 2012 Viborg Nr 1
Jan Michael Andersen228,283 Brno, Tjekkiet 23.okt 2004 VM 15, EM 9
Jan Michael Andersen227,817 Apeldoorn, Holland 30.maj 2003 Nr. 3
Lars Christoffersen225.407 Surgeres 2010 (48 Timer)
Klaus Pirker Jørgensen  225.290 Sæby 2019
Frederik Lassen  224.159 Bornholm  19.06 2011 Nr 3 DM Nr 1
Jesper Olsen 223,749 Apeldoorn, Holland 25.maj 2001 Nr. 15
Jan Michael Andersen223,569 Oslo, Norge 9.dec 2006 Nr. 2
Per Brølling 223,356 Bornholm 24.maj 2008 Nr. 2, DM 1
Thomas Steenberg  222.532 Helsingfors  22.02 2014 Nr 4
Henrik Westerlin 221.466 Belfast 2017
Kim Klitgaard 221.434 Sæby 2014
Lars Christoffersen 221,170 Bornholm 5.maj 2007 Nr. 1
Vagn Kirkelund 219,309 Bornholm 4.maj 2008 Nr. 3, DM 2
Bruno Batsberg  218.362 15.09 Grenaa 2013 DM Nr1
Jan Michael Andersen218,255 Madrid,Spanien 5.maj 2007 EM 11
Carsten Friis 217.280 Timisoara 2018
Per Brølling216,357 Århus 10.jan 2009 Nr. 1
Thomas Steenberg 215.746 Torino 2015
Thomas Steenberg  215.461 09.09 2012 Katowice
Lars Christoffersen215.373 25.08 2012 Skövde (48 Timer)
Bruno Batsberg   215.349 12.05 2013 Steenbergen
Karsten Jacobsen 214,267 Apeldoorn, Holland 30.maj 1992.
Bjarne R. Jensen 214.042 Barcelona 18.12 2011 Nr 6
Jan Michael Andersen213,933 Apeldoorn, Holland 18.maj 2007 Nr. 4
Christian Friman 213,451 Bergamo, Italien 2.maj 2009 VM 26
Christian Friman 213,150 Bornholm 24.maj 2008 Nr. 5, DM 3
Michael Clausen 212.816 Bislett 2018
Frederik Bøjholm 212,010 Viborg 14. August 2010 Nr 1
Kim Hansen 212.151 Albi 2016
Christian Friman 211,968 Bornholm 23.maj 2009 Nr. 2, DM 2
Christian Friman 211.911 Aarhus 09.01 2011
Vagn Kirkelund211,945 Brive 13. Maj 2010 VM Nr 76
Rene Koch Larsen 211.651 Bornholm 2012 DM Nr 2
Jesper Olsen211,640 Bernau 13. Sept 2008 Nr 1ee
Jan Michael Andersen 211,324 Trollhättan 12. Juli 2003 Nr 1
Brian Larsen211,27 Viborg Aug 2007 Nr. 1
Jan Michael Andersen211,083 Wörschach, Østrig 16.juli 2005 VM 39
Niels Høg Henriksen 210.668 06.01 2013 Aarhus Nr 2
Frederik Lassen 210.085 09.09 2012 Katowice
Leon Hansen210,6 Holte 21.juni 2008 Nr. 1
Rene Koch Larsen 210.308 15.09  2013 Grenaa DM NR 2
Carsten Friis 209.249 Sæby 2017
Kim Hansen 209.013 Sæby 2018
Jesper Olsen209,057 Drummondville,CA 28.juli 2007 VM 27
Lars Christoffersen 208.922 Sæby
Brian Larsen 207,968 Bornholm 5.maj 2007 Nr. 2
Klaus Pirker Jørgensen 207,306 Sæby 2017
Thomas Steenberg207.277 10.06 2012 Holte
Ole Karlsen207.088 12.05 2013 St
Vagn Kirkelund 206,577 Bergamo, ITA 2.maj 2009 VM 32
Leon Hansen 206,422 Brive 2010 VM Nreenbergen 85
Frederik Lassen206,28 Viborg 8.aug 2009 Nr. 1
Claus Rasmussen 205,847 London 2017
Kim Rasmussen 205,838 Wörschach, Østrig 16.juli 2005VM 49, EM 37
Jens Ole Nielsen 205,560 Viborg Aug 2008 Nr. 1
Vagn Kirkelund205.368 19.06 2011 Bornholm DM Nr 3
Søren Raarup 205,285 Brno, Czekie 23.okt 2004Open race 5
Leon Hansen205,2 Holte 6.juni 2009 Nr. 1
Per Brølling205.003 15.09 2013 Grenaa DM Nr 3
Lars Christoffersen205,0 Holte 23.jun 2007 Nr. 1
Christian Friman 204,981 Seoul,SydkoreaSep 2008VM 49
Thomas Steenberg204,370 Bornholm 23.maj 2009 Nr. 3, DM 3
Leon Hansen 204,336 Bornholm 2010 Nr 2 DM Nr 1
Lars Christoffersen204,309 Bergamo, Italien 2.maj 2009 VM 39
Alex Henriksen Køge 203,713 Brno, Czekiet 23.okt 2004 VM 41, EM 31
Bjarne R. Jensen  203.304 19.06 2011 Bornholm DM Nr 3
Henrik Westerlin 203.188 Timisoara 2018
Mikkel Gormsen København 24 Jan. 2011 203.??? Nr 1
Vagn Kirkelund202.960 Aarhus  09.01 2011 Nr 2
Bruno Batsberg   202.330 Aarhus 06.01 2013 Nr 3
Leon Hansen 202,286 Oslo, Norge 8.dec. 2007 Nr. 7
Anders Munke Frank 202.043 London 2016
Thomas Steenberg 202.099 Timisoara 2018
Jan Michael Andersen201,717 Apeldoorn, Holland 21.maj 2004 Nr. 8
Rene Koch Larsen 201,370 Bornholm 2010 Nr 3 DM Nr2
Jan Aggerholm 201,35 Viborg Aug 2007 Nr. 4.
Bjarne R jensen 201.241 Jessheim 2014
Bjarne R. Jensen 200.527 Barcelona 16.12 2012 Nr 16
Kim Klitgaard Sørensen 200.481 Espoo 2016
Matthias Jørgensen 200.208 Bornholm 2012 DM  Nr 3
Rasmus Gade Elm 200.200 Beograd 2016
24 Timer Kvinder
Stine Rex 241.921 Timisoara 2018
Anne Marie Geisler Andersen 233,,051 Belfast 2017
Anne Marie Geisler Andersen 225,724 Albi 2016
Anne Marie Geisler Andersen 219 km Kladno 26.07 2014
Anni Lønstad 217,75  Basel, SCH 1995
Maibritt Skovgaard 214.179 Grenaa 15.09 2013
Anne Marie Geisler Andersen   209.300 Katowice  09.09 2012
Karen Marie Brøgger 213,427 Taipei,Taiwan 24.feb 2006 VM 6
Stine Rex 208.971 Sæby 2015
Anne Dorte Mahato  207.648  19.06 Bornholm 2011 DM Nr 1
Anne Marie Rossen 205,194    19.06 2011 Bornholm DM Nr 2
Diana Kämpe 206.420  Espoo 2016
Helle Mortensen  205.920 Viborg 2003

Mette Pilgaard203,66 5 Bornholm 24.maj 2008 Nr. 1, DM 1

Anne Marie Rossen 203,296 Sæby 2015

Mette Pilgaard202,455 Brno,Czekiet 23.okt 2004 VM 15, EM 10

Anne Marie Geisler Andersen 200,208 Bornholm Juni 2010

Resultater opnået i Søndersø i Viborg er ikke IAU godkendt p-ga af manglende IAU Label

6 Dages Løbs Alletiders Liste

Alletiders liste 6 Dages Løb

Efter 6 dagesløberne Tina Andersens og  Henrik Aarups præstationer i Florida ser alletiders listen således ud
Herrer
Lars Christoffersen 853,37 Göteborg, SVE 30.aug 2009 Nr. 1
Lars Christoffersen 791,520 Bornholm 2010
Jesper Olsen 780,359 Antibes,FRA 10.jun 2007 Nr. 1
Jesper Olsen 756,300 Colac,AUS 21.nov 2004 Nr. 1
Per Brølling 721,970 Göteborg, SVE 30.aug 2009 Nr. 3
Jesper Olsen 712,536 Icarus Ultrafest  16 Nov 2014
Rene Vang Hansen 702,059 EMU Belaton 04.05 2016 Nr 11
Søren Raarup 685,580 New York 19.04 2016 Nr 3
Jesper Olsen 685 Johannesburg,RSA 5.april 2008 Nr. 1
Søren Raarup 669,760 13.03 2016 Athen 2016 Nr 3
Søren Raarup 667.902 Antibes 09.06 2011
Kim Rasmussen 661,986 Mexico 22.april 2004 Nr. 2
Rene V.Hansen 658,392 Bornholm 2010 13. juni Nr 2
Jesper Olsen 643.737 New York 28.04 2012
Lars Christoffersen 635.690 New York 24.04 2011
Steen Michelsen  627,465 Bornholm 13. juni 2010 Nr 3
Ole Albertsen 614,438 Bornholm 2010 Nr 4
Rene V. Hansen 604,44 Göteborg, SVE3 30.aug 2009 Nr. 5
Henrik Aarup Svendsen Icaros Ultrafest 14.11 2016
Christian Friman 600,624 Bornholm 2010 Nr 6
Kvinder
Tina Andersen 680,682    Icarus Ultrafest 14.11 2016 Nr 2
Diana Kämpe 613,563 EMU Belaton 04.05 2016 Nr 5
May-Britt Hansen 588,560 Göteborg 30 Aug 2009 nr 4

Liste over danskere der har løbet flest km

Jeg har udarbejdet en liste over de danskere der har løbet flest km i ultraløb. Er der nogle jeg har glemt eller andre rettelser, vil jeg være glad, hvis I gør mig opmærksom på det, så jeg kan få det rettet. Jeg har brugt DUV Ultra Marathon statistik, men der kan være løb, de ikke har fået registreret, og som har undgået min opmærksomhed Listen omfatter herrer, der har løbet over 3000 km, og kvinder der har løbet over 2000 km

Lars Skytte Christoffersen  7960 km
Jesper Olsen 7355 km
Peter Bøgevig 7345 km
Rene Vang Hansen 6009 km
Bjarne R Jensen 5289 km
Kim Rasmussen 5205 km
Vagn Kirkelund 4539 km
Jan Michael Andersen 4516 km
Søren Raarup 4437 km
Per Brølling 4346 km
Michael Aage Nielsen 3995 km
Thomas Steenberg 3980 km
Ole Cramer 3939 km
Leon Hansen 3925 km
Frederik-Dennis Koors 3802 km
Ole Karlsen 3671km
Kent Møller  3577 km
Michael Larsen 3443 km
Jørgen Steen Nielsen 3167 km
Jakob Vestergaard 3126 km
Alex Henriksen 3108 km
Kvinder
Mette Pilgaard 5046 km
Anne Marie Rossen 3678 km
Anni Lønstad 3388 km
Tina Kristiansen 2629 km
May Britt Hansen 2590 km
Kitt  Andersen 2434 km
Helle Mortensen 2331 km
Karen Marie Brøgger  2210 km
Gurli Hansen 2016 km

Statistik Ultraløb

Danskere over 200 km:
68 gange har danske herreløbere passeret de 200 km i et 24 timers løb. De fordeles således:
Den dansker der flest gange har været over de 200 km er Jan Michael Andersen. 9 gange har han officielt  været over de 200 km og yderligere 2 gange er han blevet noteret for +200 km, men da han har brugt længere tid end de 24 timer, kan de ikke godkendes
.Lars Christoffersen har været over de 200 km 7 gange. De 2 af gangene har været halvvejs i et 48 timers løb.3 Løbere har 5 gange over.
Det er Vagn Kirkelund, Christian Friiman og Leon Hansen
Thomas Steenberg har 4 gange været over, mens
Følgende løbere har 3 gange været over de 200 km: Brian Larsen, Jesper Olsen, Frederik Lassen, , Bjarne R. Jensen, Rene Koch Larsen, Bruno Batsberg og undertegnede.
Alex Henriksen, Ole Karlsen og Jens Ole Nielsen har begge 2 gange været over, mens Carsten jacobsen, Frederik Bøjholm Niels Høgh Henriksen, Kim Rasmussen, Søren Raarup, Mikkel Gormsen, Jan Aggerholm og  Matthias Jørgensen alle har været over 1 gang
Desuden har Leon Hansen og Kim Rasmussen været over de 200 km på løbebånd med henholdsvis 204.5 og  203 km
Alex Henriksen Køge 245,577 Apeldoorn, Holland 21.maj 2004
Nr. 1
Kim Hansen 241.657 Rønne 24.5 2014 Nr 1 DM Nr 1
Lars Christoffersen 239,136 Brno, Czekiet 23.okt 2004VM 8, EM 6
Brian Larsen 231,770 Oslo, Norge 8.dec. 2007 Nr. 2
Ole Karlsen  231.339 Bornholm 10.06 2012
Jan Michael Andersen 230,919 San Giovanni L,ITA 23.sep 2006 EM 5
Lars Christoffersen230,340 Bornholm 23 Maj 2009 Nr 1 (Dansk Mester)
Jens Ole Nielsen 229.6  12,08 2012 Viborg Nr 1
Jan Michael Andersen228,283 Brno, Tjekkiet 23.okt 2004 VM 15, EM 9
Jan Michael Andersen227,817 Apeldoorn, Holland 30.maj 2003 Nr. 3
Lars Christoffersen225.407 Surgeres 2010 (48 Timer)
Frederik Lassen  224.159 Bornholm  19.06 2011 Nr 3 DM Nr 1
Jesper Olsen 223,749 Apeldoorn, Holland 25.maj 2001 Nr. 15
Jan Michael Andersen223,569 Oslo, Norge 9.dec 2006 Nr. 2
Per Brølling 223,356 Bornholm 24.maj 2008 Nr. 2, DM 1
Thomas Steenberg  222.532 Helsingfors  22.02 2014 Nr 4
Kim Klitgaard 221.434 Sæby 2014
Lars Christoffersen 221,170 Bornholm 5.maj 2007 Nr. 1
Vagn Kirkelund 219,309 Bornholm 4.maj 2008 Nr. 3, DM 2
Bruno Batsberg  218.362 15.09 Grenaa 2013 DM Nr1
Jan Michael Andersen218,255 Madrid,Spanien 5.maj 2007 EM 11
Per Brølling216,357 Århus 10.jan 2009 Nr. 1
Thomas Steenberg  215.461 09.09 2012 Katowice
Lars Christoffersen215.373 25.08 2012 Skövde (48 Timer)
Bruno Batsberg   215.349 12.05 2013 Steenbergen
Karsten Jacobsen 214,267 Apeldoorn, Holland 30.maj 1992.
Bjarne R. Jensen 214.042 Barcelona 18.12 2011 Nr 6
Jan Michael Andersen213,933 Apeldoorn, Holland 18.maj 2007 Nr. 4
Christian Friman 213,451 Bergamo, Italien 2.maj 2009 VM 26
Christian Friman 213,150 Bornholm 24.maj 2008 Nr. 5, DM 3
Frederik Bøjholm 212,010 Viborg 14. August 2010 Nr 1
Christian Friman 211,968 Bornholm 23.maj 2009 Nr. 2, DM 2
Christian Friman 211.911 Aarhus 09.01 2011
Vagn Kirkelund211,945 Brive 13. Maj 2010 VM Nr 76
Rene Koch Larsen 211.651 Bornholm 2012 DM Nr 2
Jesper Olsen211,640 Bernau 13. Sept 2008 Nr 1ee
Jan Michael Andersen 211,324 Trollhättan 12. Juli 2003 Nr 1
Brian Larsen211,27 Viborg Aug 2007 Nr. 1
Jan Michael Andersen211,083 Wörschach, Østrig 16.juli 2005 VM 39
Niels Høg Henriksen 210.668 06.01 2013 Aarhus Nr 2
Frederik Lassen 210.085 09.09 2012 Katowice
Leon Hansen210,6 Holte 21.juni 2008 Nr. 1
Rene Koch Larsen 210.308 15.09  2013 Grenaa DM NR 2
Jesper Olsen209,057 Drummondville,CA 28.juli 2007 VM 27
Brian Larsen 207,968 Bornholm 5.maj 2007 Nr. 2
Thomas Steenberg207.277 10.06 2012 Holte
Ole Karlsen207.088 12.05 2013 St
Vagn Kirkelund 206,577 Bergamo, ITA 2.maj 2009 VM 32
Leon Hansen 206,422 Brive 2010 VM Nreenbergen 85
Frederik Lassen206,28 Viborg 8.aug 2009 Nr. 1
Kim Rasmussen 205,838 Wörschach, Østrig 16.juli 2005VM 49, EM 37
Jens Ole Nielsen 205,56 Viborg Aug 2008 Nr. 1
Vagn Kirkelund205.368 19.06 2011 Bornholm DM Nr 3
Søren Raarup 205,285 Brno, Czekie 23.okt 2004Open race 5
Leon Hansen205,2 Holte 6.juni 2009 Nr. 1
Per Brølling205.003 15.09 2013 Grenaa DM Nr 3
Lars Christoffersen205,0 Holte 23.jun 2007 Nr. 1
Christian Friman 204,981 Seoul,SydkoreaSep 2008VM 49
Thomas Steenberg204,370 Bornholm 23.maj 2009 Nr. 3, DM 3
Leon Hansen 204,336 Bornholm 2010 Nr 2 DM Nr 1
Lars Christoffersen204,309 Bergamo, Italien 2.maj 2009 VM 39
Alex Henriksen Køge 203,713 Brno, Czekiet 23.okt 2004 VM 41, EM 31
Bjarne R. Jensen  203.304 19.06 2011 Bornholm DM Nr 3
Mikkel Gormsen København 24 Jan. 2011 203.??? Nr 1
Vagn Kirkelund202.960 Aarhus  09.01 2011 Nr 2
Bruno Batsberg   202.330 Aarhus 06.01 2013 Nr 3
Leon Hansen 202,286 Oslo, Norge 8.dec. 2007 Nr. 7
Jan Michael Andersen201,717 Apeldoorn, Holland 21.maj 2004 Nr. 8
Rene Koch Larsen 201,370 Bornholm 2010 Nr 3 DM Nr2
Jan Aggerholm 201,35 Viborg Aug 2007 Nr. 4.
Bjarne R. Jensen 200.527 Barcelona 16.12 2012 Nr 16
Matthias Jørgensen 200.208 Bornholm 2012 DM  Nr 3
24 Timer Kvinder
11 gange er + 200 km blevet nået af danske kvinder Anne Marie Geisler Andersen har 3 gange været over 200 km, mens Mette Pilgaard  2 gange har løbet over de 200 km. 180 km er blevet paceret yderlige 28 gange, hvor Mette Pilgaard  står for 8 af noteringerne, mens Anne Marie Rossen står for 4
Følgende kvinder har været over 180 km:
Anne Marie Geisler Andersen 219 km Kladno 26.07 2014
Anni Lønstad 217,75  Basel, SCH 1995
Maibritt Skovgaard 214.179 Grenaa 15.09 2013
Anne Marie Geisler Andersen   209.300 Katowice  09.09 2012
Karen Marie Brøgger 213,427 Taipei,Taiwan 24.feb 2006 VM 6 &
Anne Dorte Mahato  207.648  19.06 Bornholm 2011 DM Nr 1
Anne Marie Rossen 205,194    19.06 2011 Bornholm DM Nr 2
Mette Pilgaard203,66 5 Bornholm 24.maj 2008 Nr. 1, DM 1
Mette Pilgaard202,455 Brno,Czekiet 23.okt 2004 VM 15, EM 10
Helle Mortensen  200.190 Viborg 2003
Anne Marie Geisler Andersen 200,208 Bornholm Juni 2010 Nr 1
Mette Pilgaard195,376 Nr 2 DM Nr 1
Anne Dorte Mahato 194,344 Bornholm juni 2010 Nr 3 DM Nr 2
Karen Marie Brøgger194,183 Drummondville,CAN28.juli 2007 VM 15
Mette Pilgaard194,110 London, GBR 14.okt 2006 Nr. 3
Mette Pilgaard194,079 Apeldoorn, Holland 21.maj 2004 Nr. 4
Tina Andersen 193.967 Steenbergen 12.05 2013
Helle Andersson 192.812 Bornholm 2012 DM Nr 1
Mette Pilgaard 192.604 Steenbergen 12.05 2013
Karen Marie Brøgger192,700 Wörschach, Østrig 16.juli 2005 VM 18, EM 12
Anne Marie Rossen191,967Bornholm 24.maj 2008 Nr. 2, DM 2
Mette Pilgaard 190,327 Bergamo, Italien 2.maj 2009 VM 24
Tove Sand Brodersen 189,090 Viborg 14. August 2010 Nr 1
Karen Marie Brøgger189,058 Bornholm 7.maj 2005 Nr. 2
May-Britt Hansen 188,947 Bornholm 24.maj 2008 Nr. 3, DM 3
Mette Pilgaard188,75 Viborg 2003 Nr. 2
Anne Marie Rossen 188.078 Steenbergen 12.05 2013
Anne Marie Rossen  187.973 Katowice 09.09 2012
Tina Kristiansen 186,203 Oslo, Norge 9.dec 2006 Nr. 3
Mette Pilgaard 185,916 Bornholm 23.maj 2009 Nr. 1, DM 1
Anne Marie Rossen 185,145 Drummondville,CAN2 8.juli 2007 VM 21
Mette Pilgaard184,510 Seoul, Sydkorea Sep 2008 VM 27
Tina Andersen 183.785 Bornholm 10.06 2012 DM Nr 2
Anne Dorte Mahato  183.570 Katowice 00.09 2012
Kitt Andersen 183,360 Viborg 14. August 2010
Karen Marie Brøgger 183,048 Bornholm 5.maj 2007 Nr. 1
Caroline Aistrup 181,734 Bornholm 6.maj 2006 Nr. 1
Karen Marie Brøgger 181,440 Monaco 24.nov 2007 Nr. 2
Caroline Aistrup 181,158 Forum København 1.april 2006 Nr. 1
100 Km mænd
24 gange har danske mænd løbet under 8 timer. Ole Karlsen er den løber der flest gange har været under de 8 timer, idet han har været under de 8 t 5 gange
Kenneth Munk 6.57.35 Albertslund 24.4 2010
Jesper Olsen6.58.31 Winscoten 9.9 2000
Peter Paldan Sørensen 7:04:40 Gibraltar VM Nr 16
Arne Mogensfeldt 7:13:12 1982
Peter Paldan Sørensen7.23.25 Albertslund 24.4 2010
Per Nilsson 7,37,21 Bornholm 27.aug 2006 Nr. 1
Ole Karlsen 7:34:28 VM Gibraltar Nr35
Ole Karlsen  7:38:21 København 16.04 2011
Matthias Kappel 7,38,49 Winschouten 11.sep 2004 VM 37 EM 27
Thomas Skytte 7.39.06 Bornholm 29.08 2010
Ulf Ragn Andersen 7,43,26 Torhout,BEL 21.jun 2002 Nr. 41
Ole Karlsen7,43,31 Odense 21.marts 2009 Nr. 1
Jesper Olsen 7,44,42 Chernogolovka 16.apr 2003 EM 36
Ole Karlsen7,44,50 Stige 27.maj 2006 Nr. 1O
Kim Hansen 7:44:54 Bramming 19.05 2013 DM Nr 1
Ole Karlsen7,45,10 Saksild 6.okt. 2007 Nr. 1
Carsten Eriksen 7.45.18 Seregno 2012 VM nr 62
Kenneth Munk 7,47,32 Bornholm Aug 2008 Nr. 1
Poul Petersen 7.49.45 VM Gibraltar Nr 46
Poul Petersen7.49.48 Bornholm 2010 Nr 2
Ole Karlsen7,50,44 Winschouten 8.sep 2007 VM 52 EM 36
Ole Karlsen7,55,20 Odense 3.maj 2008 DM 1
Per Nilsson7,55,46 Winschouten 10.sep 2005 Nr. 27
Alex Henriksen Køge 7,55,56 Lake Saroma 2005 VM 36
Per Nilsson 7,56,03 Lake Saroma 2005VM 37
Jesper Svendsen 7:58:12  København 14.04 2012
Charley Prødel 7,58,49 Albertslund 25.april 2009 Nr. 2 DM 1
Henrik Tranumø’ 7,59,04 Fjordland 2004
100 Km Kvinder
12 gange har danske kvinder løbet under 9:30 Pia Joan Sørensen og Eva V. birgerson har begge 2 gange løbet under
Anni Lønstad 7,53,15 Hanau, TYS 16.apr 1994
Pia Joan Sørensen 8:29:01 Bramming 19.05 2013
Maren Skau 8,33,43 Winschouten 8.sep 2007 VM 27 EM 15
Pia Joan Sørensen 8:34 08 København 20.04
Anni Lønstad 8,51,36Winschouten12.sep 1992Nr. 7
Maibritt Skovgaard 8:55:54 København 20.04 2013
Eva V. Birgersson 8,59,12 Winschouten 10.sep 2005 Nr. 15
Eva V. Birgersson 9,05,08 Kienbaum, TYS 9.apr 2005 Nr. 4
Maren Skau 9,06,14 Winschouten 10.sep 2005 Nr. 16
Caroline Aistrup 9,18,46 Winschouten 11.sep 2004 VM 33 EM 19
Maren Skau 9,20,23 Torhout 16.juni 2006 EM 11
Anni Lønstad 9,25,22 Winschouten 7.sep. 1991 Nr. 3
Sidsel Petersen 9.25.22 Bramming 2013
6 Timer Mænd
Kun 4 danskere har løbet over 80 km på 6 timer, mens der er 3, der har været meget tæt.
Brian Arreborg Hansen 87.158 km Albertslund 2014
Kenneth Munk 86.740  Albertslund 24.4 2010 (Opnået i 100 Km løb)
Kenneth Munk 82,420 Albertslund 24.okt 2009 Nr. 1
Ole Karlsen80,499 Grenå 22.nov 2008 Nr. 1
Ole Karlsen80.403 Albertslund 29.10 2011 
Ole Stougaard 80.255 Albertslund 2010
Ole Karlsen 80.114 Grenå 19.11 2011
Frederik Lassen 79.991 Grenaa 20.11 2011
Poul Petersen  79,950 Grenå 21 Nov 2009 Nr 1
Peter Paldan Sørensen79,949 Bornholm 24.maj 2009 Nr. 1
Michel T.K Jeppesen 79.921 Grenå 17.11 2012
Poul Petersen  79.112 Grenå 16.11 2013
Charley Prødel 78,838 Bornholm 25.maj 2008 Nr. 1
Kim Hansen 78.733 Grenå 17.11 2012 
Poul Petersen78,575 Grenå 17.11 2012
Charley Prødell 77.83 Albertslund 29.10 2011
Carsten Eriksen 77.766  Grenå 19.11 2011
Jesper Olsen77,662 Steenbergen 5.mar 2006 Nr. 2
Jesper Olsen77,423 Bornholm 5.maj 2007 Nr. 1
Martin Rask Pedesen 77,423 Grenå 21. Nov 2009 Nr 2
Frederik Lassen76,471 Grenå 22.nov 2008 Nr. 2
Christian Linnet 76,412 Grenå 21 Nov 2009 Nr 3
Jesper Pedersen 76,300 Steenbergen 25.mar 2007 Nr. 6
Jens Buch 76.245 Grenå 19.11 2011
Charley Prødel 76.086 Albertslund 26.10 2013
Kim Hammerich 76,075 Albertslund 24.okt 2009 Nr. 2
Frederik Bøjholm 75.554 Albertslund 26.10 2013
Ole Karlsen75,750 Grenå 21 Nov 2009 Nr 4
Kim Klitgaard 75.351 Aalborg 24.08 2013
6 timer Kvinder
Her toppes listen også af Anni Lønstad. 7 gange har Helga Bang løbet over 65 km
Anni Lønstad 76,6081998
Anni Lønstad 72,876 Stein 12.mar 2000 Nr. 12
Maren Skau72,610 Grenå 22.nov 2008 Nr. 1
Helga Bang 72.420 Aalborg 28.08 2011
Helga Bang 71.774 Aalborg 26.08 2012
Helga Bang 71,115 Grenå 17.11 2012
Helga Bang 70.813 Albertslund 27.10 2012
Helga Bang 70.370 Horsens 17.04 2011
Louise Skak 70.204 Albertslund 2013
Gitte Sørensen 69.214 Grenaa 2013
Helga Bang 68,64 Vamdrup 8.maj 2009 Nr. 1
May-Britt Hansen67,780 Eidsvoll, NOR 23.aug 2008 Nr. 2
Anne Dorthe Mahato 67,387 Grenå 21. Nov 2009 Nr 1
Annette Blomberg 66,877 Grenå 2010
Mette Fallesen 66,513 Grenå 21. Nov 2009 Nr 2
Marianne Rasmussen 66,185 Bornholm 25.maj 2008 Nr. 1
Helga Bang 65.423 Grenå 19.11 2011
Nogle “tyndt” besatte lister, da der er få, der løber 12 Timer
12 Timer Mænd
Kim Rasmussen 137,169 Oslo, Norge 9.dec 2006 Nr. 1
Frederik Bøjholm 130 km Refshaleøen 2014
Charley Prødel 128,614 Oslo 6.dec 2008 Nr. 2
Kim Hammerich 125.62 Viborg 14.08 2011
Bjørn Jensen 124.000 Refshaleøen 2013
Alex Henriksen 122,45 Bornholm7 .maj 2005 Nr. 1
Søren Påske Johnsen 120.952 Grenå 15.09 2013
Anders Frank 119.9 Viborg 2013
12 Timer Kvinder
Anni Lønstad 134,339 Geldrung, TYS 1996
Pia Joan Sørensen 124.000 Refshaleøen 2013
Sidsel Petersen 120.783 Grenå 14.09 2013
Anne Dorthe Mahato 108,87 Viborg 8.aug 2009 Nr. 1
Tina Kristiansen103,535 Oslo, Norge 6.dec 2008 Nr. 5
Tina Andersen 98,257 Aarhus 10. Jan 2009 Nr 1
Anne Marie Rossen 97,41 Viborg 8.aug 2009 Nr. 2
48 Timer Mænd
9 gange er der blevet løbet over 300 km, hvoraf Lars Christoffersen står for 4 af gangene, mens Jesper Olsen 2 gange har været over
Lars Christoffersen372,963 Surgeres 21. maj 2010 Nr 4
Lars Christoffersen366,271 Bornholm 23.maj 2008 Nr. 2
Jesper Olsen332,653 Surgeres,Frankrig 12.maj 2006 Nr. 4
Per K. Pedersen 332,050 Bornholm 23.maj 2008 Nr. 4
Lars Christoffersen 326.011 Skövde 26.08 2012
Lars Christoffersen 316.011 Bornholm 10.06 2012
Michael Mørk 308,850 Bornholm 23.maj 2008 Nr. 6
Jesper Olsen306 Cairo, EGY 7.jan 2009 Nr. 1
Rene V. Hansen 300.000 Kladno 28.07 2013
Søren Raarup 295,895 Skövde 29. August 2010
Rene V. Hansen  293.839 Skövde 26.08 2012
Per Brølling 289.064 Bornholm 10.06 2012
Rene V. Hansen 284,200 Bornholm 23.maj 2008 Nr. 9
48 Timer Kvinder
9 gange er der blevet løbet over 300 km, hvoraf Lars Christoffersen står for 4 af gangene, mens Jesper Olsen 2 gange har været over
Mette Pilgaard 327,225Surgeres,Frankrig 12.maj 2006 Nr. 6
Mette Pilgaard306,1Surgeres,Frankrig 11.maj 2007 Nr. 8
Tina Kristiansen273,161 Bornholm 22.maj 2009 Nr. 2
Caroline Aistrup 262,592 Bornholm 23.maj 2008 Nr 1
Gurli Hansen 226,980 Bornholm Nr. 3
Mette Pilgaard, den eneste, der har været over de 300 km
6 Dages Løb Mænd
Kun Lars Christoffersen har været over de 800 km, mens Jesper Olsen og undertegnede begge har været over de 700
 
Lars Christoffersen853,37 Göteborg, SVE 30.aug 2009 Nr. 1
Lars Christoffersen791,520 Bornholm 2010
Jesper Olsen780,359 Antibes,FRA 10.jun 2007 Nr. 1
Jesper Olsen756,300 Colac,AUS 21.nov 2004 Nr. 1
Per Brølling721,97Göteborg, SVE 30.aug 2009 Nr. 3
Jesper Olsen 685 Johannesburg,RSA 5.april 2008 Nr. 1
Søren Raarup 667.902 Antibes 09.06 2011
Kim Rasmussen 661,986 Mexico 22.april 2004 Nr. 2
Rene V.Hansen 658,392 Bornholm 2010 13. juni Nr 2
Jesper Olsen643.737 New York 28.04 2012
Lars Christoffersen635.690 New York 24.04 2011
Steen Michelsen 627,465 Bornholm 13. juni 2010 Nr 3
Ole Albertsen 614,438 Bornholm 2010 Nr 4
Rene V. Hansen 604,44 Göteborg, SVE3 30.aug 2009 Nr. 5
Christian Friman 600,624 Bornholm 2010 Nr 6
6 Dages Løb Kvinder
May-Britt Hansen 588,560 Göteborg 30 Aug 2009 nr 4