Årsliste

50km.
Herrer

  1. Jesper Faurskov 2:58:31 Herning 12.12
  2. David Smedegaard 3:35:46 Viborg 22.08
  3. Peter Jensen 3:45:00 Oslo 08.02
  4. Felix Vendt 3:47:24 Viborg 22.08
  5. Michael de Oliveira Vorbeck 3:54:53 Viborg 22.08
  6. Søren Aakjær 3:57:29 Viborg 22.08
  7. Ole Pedersen 4:02:44 Viborg 22.08
  8. Brian Hansen 4:03:06 Viborg 22.08
  9. Espen Bago 4:14:02 Oslo 08.02
  10. Ole Troldborg 4:33:36 Viborg 22.08

Damer:
1 Louise Skak 3:46:39 Oslo 08.02
2 Nina Toxvig Hansen 4:17:05 Viborg 22.08
3 Anna Lauritzen 5:28:13 Viborg 22.08

100 Km
Mænd
1. Brian Arreborg Hansen 7:12:17 Viborg 22.08
2. Mads Hedegaard 8:26:06  Viborg 22.08
3. Ivan Luca Corda 8:38:01 Viborg 22.08
4. Lasse Skare Therkildsen 8:42:44 Viborg 22.08
5. Jens Henriksen 8:51:29 Viborg 22.08
6. Johnny Dietz Visholm 8:51:44 Viborg 22.08
7. Jørgen Fløe 8:58:44 Viborg 22.08
8. Peter Lund Torjussen 9:16:37 Viborg 22.08
9 Bjarne Østergaard 9:46:46 Viborg 22.08
10.Martin Ohlsen 9:48:58 Viborg 22.08

Rene Iversen Hansen 8:55:35 Ikke officiel. Opnået på en ikke anerkendt rute. Ringkøbing 22.08

100 km
Kvinder
1. Bouchra Lundgren Eriksen 7:55:33 Viborg 22.08
2 Katja walther Bjerre 8:54:44     Viborg 22.08
3. Birgitte Petersen 10:14:30 Viborg 22.08
4. Mette Søgaard 10:52:46 Viborg 22.08
5. Connie Darnell Kjølby 10:55:07 Viborg 22.08
6. Connie Lundegaard Sørensen 11:30:37 Viborg 22.08
7. Hanne Hyldgaard Nielsen 11:46:34 Viborg 22.08

Kirsten Østergaard 10:15:50 Ikke Officiel. Opnået på ikke godkendt rute Ringkøbing 22.08
Lone Friis 10:26:34 Ringkøbing 22.08
Marianne Nors Karstensen 11:10:48 Ringkøbing 22.08

100 Miles

1. Rasmus Rasmussen 14:59:32 Nykøbing Mors 06.09
2. Jacob Justesen 15:19:35 Nykøbing Mors 06.09
3. Martin Holbæk Thomsen 16:00:27 Nykøbing Mors 06.09
4. Per Christiansen 16:02:16 Nykøbing Mors 06.09
5. Allan Bjærge Poulsen 16:19:52 Nykøbing Mors 06.09
6. Lau Brüniche-Olsen 17:23:30 Nykøbing Mors 06.09
7. Rasmus Ladefoged Aakjær 17:55:24 Nykøbing Mors 06.09
8. Jacob Diget Pedersen 18:21:05 Nykøbing Mors 06.09
9. Ole Jakobsen 18:33:44 Nykøbing Mors 06.09
10.Jesper Klysner 18:38:18 Nykøbing Mors 06.09

Kvinder:
1. Katja Walther Bjerre 17:10:39 Nykøbing Mors 06.09
2. Lone Friis 18:22:33 Nykøbing Mors 06.09
3. Bente Dinesen 19:17:29 Nykøbing Mors 06.09
4. Christina Aarestrup Shifris 20:56:23 Nykøbing Mors 06.09
5. Jette Schmidt 21:11:09 Nykøbing Mors 06.09
6. Kristine Kusk schmelling 22:20:00 Nykøbing Mors 06.09
7. Karin Eriksen 22:45:49 Nykøbing Mors 06.09
8. Pernille krogh Björklund 23:48:14 Nykøbing Mors 06.09
9.Louise Pernille Christensen 23:48:15 Nykøbing Mors 06.09
10.Alice Ravn 24:05:51 Nykøbing Mors 06.09
11.Camilla Nielsen 24:47:26 Nykøbing Mors 06.09

6 timer.
Herre:
1. Brian Arreborg Hansen 82.951 km Vallensbæk 03.10
2. David Smedegaatd Bonde 79.058 km Vallensbæk 03.10
3. Mikkel Ray Haugaard 75.189 km Vallensbæk 03.10
4. Søren Høeg 73.905 km Vallensbæk 03.10
5. Heine Kjærsgaard Laursen 73.583 km Vallensbæk 03.10
6. Felix Vennt 73.583 km Vallensbæk 03.10
7. Brian Jäger 72.983 km Vallensbæk 03.10
8. Brian Hansen 70.215 km Vallensbæk 03.10
9. Lasse Vorsaa 53.808 km Vallensbæk 03.10
10.Ruben Christensen 51.083 km Vallensbæk 03.10

Kvinder:
1. Helle BlaK Pedersen 73.083 km Vallensbæk 03.10
2. Lise Friis 72.964 km Vallensbæk 03.10
3. Katja Walther Bjerre 70.154 km Vallensbæk 03.10
4. Lisbeth Schütt Rasmussen 66.992 km Vallensbæk 03.10
5. Marie Cordt 65.788 km Vallensbæk 03.10
6. Mia Mørkeby Johnsen 60.346 km Vallensbæk 03.10
7. Sidse Stub Jørgensen 59.804 km Vallensbæk 03.10
8. Jeanne Hautop 53.351 km Vallensbæk 03.10
9. Kirstine Bach Storgaard 46.968 km Vallensbæk 03.10
10. Louise Andersen 44.511 km Vallensbæk 03.10

24 timer
Herre
1. Johnny Dietz Visholm 223.251 km Vallensbæk 03.10
2. Peter Torjussen 220.5 km Vallensbæk 03.10
3. Mads Pedersen 200.088 km Vallensbæk 03.10
4. Lars Mose 183.458 km Tapiola, Finland 23.02
5. Claus Rasmussen 180.096 km Vallensbæk 03.10
6. Søren Rasmussen 176.841 km Vallensbæk 03.10
7. Michael Clausen 174.262 km Vallensbæk 03.10
8. Lars Dybdahl Hansen 147.937 km Vallensbæk 03.10
9. Henrik Frank Nielsen 133.260 km Vallensbæk 03.10
10.Klaus Pirker Jørgensen 71.072 km Vallensbæk 03.10

Kvinder

1 Stine Rex 211,000 km Athen 11.01 (Split)
2. Anne-Marie Geisler Andersen 202.216 km Vallensbæk 03.10
3. Diana Kämpe 188.530 km Tapiola , Finland 23.02
4. Jane Skov Olsen 164.354 km Vallensbæk 03.10
5. Lillian Rasch Madsen 135.481 km Vallensbæk 03.10
6. Maibritt Kristoffersen 66.630 km Vallensbæk 03.10

48 Timer
Kvinder
1. Stine Rex 383,68805 km Faarup Sommerland
2. Stine Rex 276.000 km Athen 11.01

Antal danskere deltagere, som har fuldførti Ultraløb foregået på bane eller landevej på Dansk grund


  1. Fordelt på følgende løb.
    6 Timersløb Valllensbæk 26
    24 timersløb Vallensbæk 14
    Mors 100 Miles 79
    Ringkøbing 60 km 33
    Ringkøbing 100 km 71
    Viborg 100 km 24
    Viborg 50 km 16
    Aarhus-Skagen 3
    Ringkøbing Canonball 50 km12
    Ringkøbiong Canonball !00 km 29